Pallas B-fix Vulcano Black

9.999 ден Со ДДВ

Седиштето за автомобили група 1/2/3 (9-36 кг, од приближно 9 месеци до 12 години). Pallas B-Fix нуди широк опсег на безбедносни карактеристики, вклучувајќи ги и линеарните заштитни странични влијанија кои брзо ја апсорбираат силата на ударот за да ја одвлечат од главата и горниот дел од телото. Системот Latch-Connect обезбедува лесна инсталација и обезбедува поголема стабилност и безбедност кога сте во движење. Потпирачот за глава може да се прилагоди на висина во 12 позиции. Откако вашето дете ќе достигне 15 килограми, можете да го отстраните дополнителниот штит за удар што го намалува ризикот од сериозни повреди на вратот и продолжете да го користите седиштето како група 2/3 ( Solution B-Fix ).

На залиха

Спореди
Шифра: CY520004005 Категории: , , Ознака:
Бренд:: Cybex
Brands