Gb Idan, Bold Sports Blue

14.999 ден Со ДДВ

Седиште за автомобил Gb Idan е совршена комбинација на највисок квалитет и безбедносни стандарди и елегантен дизајн. Продолжената линеарна заштита од страничен удар (LSP систем) ги намалува силите на удар во комбинација со школката за апсорпција на енергија. Idan се вклопува на Gb Maris без потреба од дополнителни адаптери и е исто така компатибилен со колички на Gb и Cybex. Големата натрешница се лизга над обвивката на седиштето за новороденчиња и обезбедува UVP50 + заштита од сонце, како и заштита од ветер, дожд, загадување. Потпирачот за глава со прилагодување на висината е дизајниран да се прилагодува како што расте детето и прирачниците за прицврстување прават необично навојување. Обвивки за ткаенини се перат во машината на 30 степени

1 на залиха

Спореди
Шифра: GB618000917 Категории: , , Ознака:
Бренд: Gb
Бренд: