Yema Tie FE Rebellious

17.999 ден Со ДДВ

Инспириран од меѓународни модни дизајнери, новиот носач за бебиња Cybex Yema не само што поставува нови стандарди за функционалност, туку и привлекува внимание поради неговиот исклучителен дизајн. Благодарение на прилагодливата подлога и прилагодливиот потпирач за глава, овој носач за бебиња расте со вашето бебе. Адаптиран е за дете од раѓање до двегодишна возраст (приближно 3,5 – 15 кг) и нуди 3 позиции за носење. Новороденчето може да се носи потпрено на предниот дел на градите, од раѓање. Носилката охрабрува правилно држење на телото во ширечката положба на нозете, што помага да се развијат зглобовите на колковите. Дете кое може да ја држи главата независно (од приближно 3 месеци) може да се носи на страна, оваа позиција му овозможува да се потпре на рамото на неговата мајка додека ја набудува околината. Децата кои самостојно ја контролираат положбата на главата и долниот дел од телото (од приближно 6 месеци) може да се носат во носачот Yema на грбот, што значи полесна распределба на тежината на детето до родителите.

2 на залиха

Спореди
SKU: CY519000171 Категории , , Ознака:
Бренд:: Cybex
Brands