Solution Z-fix Plus Deep Black

23.999 ден Со ДДВ

Седиште за автомобил Solution Z-Fix Plus кое расте со вашето дете, од приближно 3 до 12 години. Solution Z-Fix е сертифициран со најновиот безбедносен стандард на UN R129/03 во кој се вклучени засилени процедури за тестирање за странични судири. Опремен со 12 поставки за висина и автоматско прилагодување на ширина, заштитниците на главата и на рамото можат лесно да се прилагодат со една рака за да ги исполнат индивидуалните потреби за просторот на секое дете. Патентираниот потпирач за глава се потпира на главата на вашето дете во безбедносната зона на седиштето на автомобилот, а системот за вентилација на седиштето го задржува седиштето на ладна температура за удобност на вашето дете во топли денови.

На залиха

Спореди
SKU: CY520000631 Категории , , Ознака:
Бренд:: Cybex
Brands