Solution B-fix Volcano Black

12.999 ден Со ДДВ

Solution B-Fix е минималистичко и исклучително лесно седиште за автомобил, опремено со најважните елементи, како што се L.S.P., приклучок за заклучување и потпирач за глава прилагодлив за висина. Ова седиште за автомобили спаѓа во групата 2/3 и затоа е погодно за деца со тежина од 15–36 кг, од приближно 3 до 12 години. За дополнителна безбедност и стабилност, тој е прикачен на возилото со брави. Опремата на ова автомобилско седиште го вклучува и систем Latch-Connect за лесна инсталација и дополнителна стабилност и безбедност. L.S.P. системот ги апсорбира силите на ударот во многу рана фаза и на тој начин ефикасно ги штити главата и горниот дел од телото на детето во случај на страничен удар. Прилагодливиот потпирач за глава нуди 12 позиции за да одговараат на вашето дете додека расте.

1 на залиха

Спореди
SKU: CY520004021 Категории , , Ознака:
Бренд: Cybex
Бренд: