Scudo – Седиште за автомобил гр.0+/1/2/3

19.999 ден Со ДДВ

Cam Scudo е иновативно седиште за автомобил група 0/1/2/3 што го следи растот на вашето дете од раѓање до кога е должно да седи во седиште во автомобилот. Седиштето е во согласност со стандардната ECE R44 / 04 за заштита од странични удари. Основата на автомобилското седиште ви овозможува да го ротирате 360 °. Има 3 позиции за прилагодување на грбот, безбедносни ремени со 5 точки, прилагодлив потпирач за глава со 7 позиции. Седиштето се фиксира во автомобилот со универзален Isofix систем.

Нема на залиха

Спореди
SKU: S169-166 Категории , ,
Бренд:: Cam
Brands