Science 4 You Yucky Science

1.399 ден Со ДДВ

Дали некогаш сте се запрашале како работи човечкото тело? Човечкото тело е извонреден и комплексен организам кој ни овозможува да живееме, да го перципираме светот околу нас, да се движиме, да размислуваме, да учиме и да правиме сe што знаеме. Откријте некои од најнепријатните феномени на човечкото тело без кои не би можеле да живееме. Дознајте неколку интересни факти за тоа како работи човечкото тело преку забавни експерименти. Забавувајте се правејќи црви, јајца, мозоци и застрашувачки очи!

На залиха

Compare
Шифра: SC612846 Категории: , ,
Бренд:: Science 4 You
Brands