Science 4 You Manicure Factory

2.199 ден Со ДДВ

Направете свој уникатен маникир! Направете неверојатна уметност за нокти со различни текстури. Украсете со сјајни флуоресцентни налепници, кои светат во мракот. Научете да направите свој пилинг за нега на раце и нокти. Откријте ја науката за лакот со фантастични експерименти. Обидете се со сите 10 експерименти – илустрираниот водич ве води низ секој од нив, чекор по чекор. Дознајте историја и хемиска структура на лакови и како да направите свои!

На залиха

Спореди