Play-Doh Doctor Dentist Drill N Fil

1.119 ден Со ДДВ

Дали сте доволно храбри и смели за да станете познат стоматолог? Овој неверојатен сет ќе им обезбеди можност на вашите малечки да развијат фини моторни вештини, како и чувство на одговорност за хигиената на забите и нејзината важност, и сето тоа преку забава! Проценете ја состојбата на забите на брадестиот пациент и доколку се искривени – направете протеза, ако забележите проблем – внимателно погледнете со огледало, извадете го забот за да направите нов бел, здрав заб и вратете го во устата на пациентот. Веднаш штом ќе завршите со санирање на забите, исчистете ги забите со специјална паста за белење. Бели заби – здрави заби, среќен пациент – успешен стоматолог.

Нема на залиха

Спореди
SKU: HASB5520 Категории , , Ознака:
Бренд:: Play Doh
Brands