Panoramic Evo Nero

16.599 ден Со ДДВ

Cam Panoramic Evo е седиште за автомобил кое ги опфаќа сите возрасни групи и се користи од раѓање до 36 кг. Седиштето е во согласност со стандардната ECE R44 / 04 за заштита од странични удари. Основата на автомобилското седиште ви овозможува да го ротирате 360 °. Има 4 позиции за прилагодување на грбот, безбедносни ремени со 5 точки, прилагодлив потпирач за глава со 7 позиции. Со Isofix систем, најновиот безбедносен систем кој овозможува цврсто монтирање на автомобилски седишта во автомобили. Се состои од 2 стандардни приклучоци на задниот дел на седиштето на автомобилот и трета точка за прицврстување (Top Tether) сместена на задниот дел од горниот дел од седиштето на автомобилот. Гарантира максимално ниво на безбедност во случај на несреќа и максимална удобност при инсталацијата. Куќиштето е изработено од пластика со висока цврстина, дополнителниот слој на капакот на страна го прави седиштето меко и удобно.

Нема на залиха

Спореди
БРОЈ: S170-176 Категории: , ,
Бренд: Cam
Бренд: