Pallas G i-Size Navy Blue navy blue

26.999 ден Со ДДВ

Родителите избираат седишта за автомобили од линијата Cybex Pallas за безбедност на своите деца. Најновиот модел од наградуваната серија, автомобилското седиште Pallas G i-Size обезбедува повеќе од десет години сигурна заштита. Ова седиште 2-во-1 расте со вашето дете, обезбедувајќи оптимална поддршка во секоја фаза од неговиот развој. Во раните години, новиот и подобрен штитник за удар обезбедува супериорна заштита, удобност и слобода на движење и го олеснува качувањето и обезбедувањето на вашето дете полесно од кога било. Патентираниот потпирач за глава помага да се задржи главата на вашето дете во заштитена положба кога ќе заспие на своето патување. Pallas G i-Size е совршено прилагоден за годините што следат, секогаш подготвен да ја заштити вашата сакана личност. Повеќе од 10 години употребливост! Седиште 2-во-1 што расте со вашето малечко во текот на неговото детство – од мало до малолетно дете. Вашето дете е заштитено со штитник од удар додека не порасне до 21 кг. Потоа се отстранува штитникот, а седиштето е прицврстено со појасот на возилото, обезбедувајќи сигурна заштита додека не достигнат висина од 150 cm (приближно 12 години). Напредниот Impact Shield помага да се намали ризикот од повреди на вратот при фронтален судир, со супериорни перформанси во овој поглед во споредба со системот за појас. Во директен судир, детето се тркала напред преку штитот од ударот кој делува на сличен начин како воздушното перниче, при што силата на ударот се распределува низ неговата голема површина. Ова го намалува оптоварувањето на ранливиот врат и ја штити главата на детето. Интегрираниот приспособлив штитник за удар го обезбедува вашето дете лесно, брзо и сигурно, со истражувањата кои покажуваат дека штитовите за удар имаат значително помала стапка на грешка од системите за запрегнување. Овој нов штитник за удар се одликува со удобен систем на токи – нема повеќе да се наведнува над вашето дете или да се бори со безбедносните појаси. Прилагодливото вклопување на штитникот за удар обезбедува одлична удобност за вашето дете кое расте Патентираниот потпирач за глава во 3 позиции помага да се спречи главата на детето да се наведнува напред додека спие. Главата на детето останува во безбедносната зона на седиштето на автомобилот, што му овозможува да обезбеди оптимална безбедност особено во случај на страничен удар. Трите поставки за лежење исто така ви помагаат да ја пронајдете совршената положба за да му помогнете на вашето дете да се опушти и да заспие. Линеарниот систем за заштита од страничен удар обезбедува зголемена безбедност во случај на судар од страничен удар. L.S.P. System Plus ги намалува силите на удар при судир од страничен удар за повеќе од 20% во споредба со истото автомобилско седиште без L.S.P. Систем. ISOFIX и Top Tether гарантираат дека седиштето на автомобилот може лесно и безбедно да се инсталира. Isofix ви помага правилно да го инсталирате седиштето додека Top Tether обезбедува дополнително прицврстување за зголемена безбедност и стабилност. И двете имаат визуелни индикатори кои потврдуваат дека седиштето на автомобилот е поставено и подготвено за работа. Наслонот за седишта со една рака ви помага да го одржувате вашето дете среќно и удобно во него. Без оглед на возраста на вашето дете, лесно е да се навалите на седиштето за да може да има мирен сон додека сте на пат. Системот за вентилација на воздухот овозможува проток на воздух за ладење да циркулира низ седиштето на автомобилот, спречувајќи ја топлината од акумулација и помагајќи да се обезбеди удобна температура на седиштето дури и во топли денови.

Нема на залиха

Спореди
SKU: CY521000483 Категории , , Ознаки: ,
Бренд: Cybex
Бренд: