Mios JS Wings

79.999 ден Со ДДВ

Cybex Mios дизајнирана од американскиот дизајнер Џереми Скот кој ги разбива дизајнерските обичаи на модниот свет, создавајќи уметнички дела визуелно екстравагантни и исто така функционални. Златните додатоци и крилјата додаваат дополнителна искра што е невозможно да се пропушти. Cybex Mios е најмодерната количка која обезбедува максимална стабилност во лесна рамка, нудејќи воздушен, лебдечки изглед. Ретро-модерниот дизајн на седиштата се карактеризира со мрежа за дишење, која не само што го поддржува аспектот на лесната тежина, туку исто така помага да се регулира телесната температура на детето. Тесниот дизајн лесно се лизга низ градската врева. Компактен, флексибилен, функционален и стилски – идеално прилагоден за потребите на современите родители. Потпирачот за грб и потпирачот за нозе на MIOS се дизајнирани со иновативна мрежеста ткаенина. Тој елегантно се вклопува со дизајнот на MIOS и создава пријатна клима дури и во жешките денови благодарение на својствата на ткаенината за дишење. Достапно како дополнителен избор, удобно вметнато полнење може да се додаде на единицата за седишта за дополнителна топлина во поладните денови. Иновативниот механизам за преклопување со една рака ја трансформира вашата количка во самостоен компактен пакет за неколку секунди користејќи само една рака. Седиштето е реверзибилно. Потпирачот за грб може да се потпира на четири различни удобни позиции со користење на едната рака, како и потпирачот за нозе на три различни позиции.

На залиха

Спореди
SKU: CY519002033 Категории , , Ознака:
Бренд:: Cybex
Brands