Mima Xari Moscow Camel

89.990 ден Со ДДВ

Модерна количка која зрачи со елеганција, луксуз и комфор. Kоличка која се трансформира во корпа за новороденче со ултра меки душечиња кои овозможуваат удобност на детето во седиштето и во корпата, дождовна прекривка, две корпи за складирање и зимска прекривка за корпата на количката. Седиштето има 3 различни позиции за седење, одмарање и спиење, а истовремено детето има можност да Ве гледа Вас или да биде свртено напред. Количката има и две позиции на висина на седиштето . Со прилагодлив безбедносен ремен со 5 точки, Mima Xari е и едноставна за склопување и расклопување. Прилагоднивите позиции на рачката се подесуваат според висината на родителот. Количката има ‘флип флоп стопирачка’, која ако ја притиснете еднаш ќе се заклучи, а со повторни притискање надолу ќе се ослободи.

На залиха

Спореди
SKU: MIMACH/MOSCOW/CA Категории , , Ознака:
Бренд:: Mima