Memo pocket Frozen 2

379 ден Со ДДВ

Игра на меморија и асоцијација. Целта на оваа игра е да одговара на паровите користејќи ја вашата визуелна меморија. Победник е играчот кој одговара на најмногу парови. 48-те карти се илустрирани со слики од Елза, Ана, Олаф и нивните пријатели. Стимулира набудување, меморија и концентрација.

На залиха

Спореди
Шифра: CLE18051 Категории: , Ознаки: , ,
Бренд:: Clementoni
Brands