Мафија

599 ден Со ДДВ

Друштвената игра мафија е изработена во атрактивен дизајн и доаѓа со многу јасно и лесно за разбирање упатство за употреба. Играта има 26 херои, секој со свој карактер. На почетокот на играта, на секој играч тајно му е доделена улога поврзана со некој од овие тимови. Играта има две наизменични фази: ноќ и ден. Неизвесноста продолжува сe додека не се елиминира целата толпа.

На залиха

Compare
Шифра: PL-R902MCD Категории: ,
Бренд:: Play Land
Brands