Hungry Hippo

699 ден Со ДДВ

Hungry Hippo е интересна и динамична игра на табла. Правилата на играта се многу едноставна, потребен ви е нилскиот коњ Хипо за да јаде што повеќе топчиња. Тоа влијае на развојот на фините моторни вештини кај децата и поттикнува на натпреварувачки дух.

На залиха

Compare
Шифра: HASB1001 Категории: ,
Бренд:: Mb Game
Brands