Geometric Sorting Board

1.499 ден Со ДДВ

Збир од четири геометриски форми кои можат да се редат заедно според бројот на дупки во средината на секоја од нив. Децата ќе научат да препознаваат форми, бои и да развиваат вештини за сортирање и броење. Парчињата се лесно разбирливи со 4 различни форми за различни активности, како што се препознавање на бои, сортирање и учење за индивидуални форми.

Нема на залиха

Спореди
SKU: PLAN2403 Категории , ,
Бренд:: Plan Toys
Brands