Gb Elian-fix, Lizard Khaki

16.990 ден Со ДДВ

Со седиштето за автомобили GB Elian-Fix можете да го возите вашето дете од 15-36 кг (3-12 години) безбедно, удобно и стилски. Можете да го користите ова автомобилско седиште многу години! Седиштето за автомобили GB Elian-Fix е опширно тестирано и е во согласност со европскиот безбедносен стандард ECE R44 / 04. Патентираниот потпирач за глава и линеарната заштита од страничен удар (LSP) нудат оптимална заштита. Може да го користите седиштето за автомобили GB Elian-Fix со или без Isofix. Ова е идеално ако сакате да го користите автомобилското седиште во повеќе автомобили, од кои не сите имаат Isofix. И во двата случаи, автомобилското седиште мора да биде инсталирано свртено кон правецот на движење. Доколку вашиот автомобил нема Isofix користете го безбедносниот ремен од 3 точки за правилно составување на седиштето во автомобилот. Седиштето за автомобили GB Elian-Fix е оптимално проветрено преку воздушните канали во потпирачот за грб. Седиштето во автомобилот расте со вашето дете во висина и ширина, така што вашето дете може да седи удобно на автомобилското седиште многу години. Потпирачот за грб е прилагодлив, така што вашето дете може да подлегне во движење. Тапацирот на седиштето на автомобилот може да се отстрани и да се испере во машина за перење на 30 степени. На овој начин вашето дете секогаш има чисто седиште. Со тежина од 6,8 кг, седиштето на автомобилот лесно се крева за да се пресели од еден во друг автомобил.

1 на залиха

Спореди
SKU: GB617000020 Категории , , Ознака:
Бренд:: Gb
Brands