Gb Artio, Silver Fox Grey

9.990 ден Со ДДВ

Доколку сакате автомобилско седиште за новороденчиња, погодно од раѓање па натаму, со иновативни безбедносни карактеристики на највисоко ниво, вградени во стилски изглед, gb Artio е за вас. Пионерски безбедносни елементи, како што се Линеарниот систем за заштита од страничен удар (L.S.P. систем) и обвивката што апсорбира енергија, ги насочуваат силите на ударот при страничен судир далеку од вашето дете, одржувајќи ги безбедно и здраво. Потпирачот за глава прилагодлив за висина има интегрирани водилки за прицврстување, така што ременот расте заедно со детето. Artio навистина е обмислен за безбедност и стил.

Нема на залиха

Спореди
SKU: GB618000147 Категории , , Ознака:
Бренд:: Gb
Brands