Gb Artio, Satin Black

9.990 ден Со ДДВ

Доколку сакате автомобилско седиште за новороденчиња, погодно од раѓање па натаму, со иновативни безбедносни карактеристики на највисоко ниво, вградени во стилски изглед, gb Artio е за вас. Пионерски безбедносни елементи, како што се Линеарниот систем за заштита од страничен удар (L.S.P. систем) и обвивката што апсорбира енергија, ги насочуваат силите на ударот при страничен судир далеку од вашето дете, одржувајќи ги безбедно и здраво. Потпирачот за глава прилагодлив за висина има интегрирани водилки за прицврстување, така што ременот расте заедно со детето. Artio навистина е обмислен за безбедност и стил.

Нема на залиха

Спореди
SKU: GB618000140 Категории , ,
Бренд:: Gb
Brands