Electronic Plane Launcher

999 ден Со ДДВ

Изградете го најдобриот авион од хартија и гледајте до каде може да лета. Новиот фрлач може да го „фрли“ авионот со брзина до 50 км на час. Откријте како се вртат моторите што се вртат и пластичните дискови за лансирање на авион од хартија. Кој тип авион лета најдобро и зошто? Откријте сега!

На залиха

Спореди