Cybex Solution S-Fix, Denim Blue

14.999 ден Со ДДВ

Стабилно и висококвалитетно детско седиште за автомобил Cybex Sollution S-Fix zа деца на возраст од приближно 3 до приближно 12 години (15-36 кг), погоднo за автомобили со и без ISOFIX. Седиштето има интегрирана заштита од страничен удар (L.S.P. систем), 3-насочен прилагодлив потпирач за глава и школка што апсорбира енергија. 12-насочен прилагодлив потпирач за глава за удобност, потпирач за грб, лежерна и длабока перница за седишта и систем за вентилација. Лесно се закачува во автомобилот со безбедносен ремен на возилото и по избор со Isofix за дополнителна стабилност.

Нема на залиха

Спореди
SKU: CY518000953 Категории , ,
Бренд:: Cybex
Brands