Cybex Priam AnnaK

59.184 ден Со ДДВ

Бесконечното пространство на универзумот, каде што sвездите, планетите и галаксиите се движат над просторот и времето во вечен танц на гравитацијата, е инспирацијата на модната дизајнерка Ана К. за колекцијата Space Rocket на Cybex. Cybex Priam Lux е модул за количката Priam, што е уникатна од Cybex. Количката се одликува со висок квалитет, стилски дизајн и голема хауба што ќе заштити од дожд и лоши временски услови. Седиштето е реверзибилно. Потпирачот за грб лесно се менува во хоризонтална положба, обезбедувајќи му на бебето удобен сон и дозволувајќи употреба на седиштето од новороденчето. Има голема XXL тенда со UPF50 + заштита од сонце го штити вашето бебе. Висина на седење на 80 см – може да се користи и како столче за јадење ако е потребно. Безбедноста е загарантирана со меки ремени со пет точки. Безбедносните ремени се брзи и лесни за прилагодување. Одвоен браник за задржување обезбедува дополнителна безбедност. Рамката е од лесна алуминиумска конструкција. Тркалата се за сите терени со мека амортизација. Во комплет со количката доаѓа и Cybex Yema Anna K. Инспириран од меѓународни модни дизајнери, новиот носач за бебиња Cybex Yema не само што поставува нови стандарди за функционалност, туку и привлекува внимание поради неговиот исклучителен дизајн. Благодарение на прилагодливата подлога и прилагодливиот потпирач за глава, овој носач за бебиња расте со вашето бебе. Адаптиран е за дете од раѓање до двегодишна возраст (приближно 3,5 – 15 кг) и нуди 3 позиции за носење. Новороденчето може да се носи потпрено на предниот дел на градите, од раѓање. Носилката охрабрува правилно држење на телото во ширечката положба на нозете, што помага да се развијат зглобовите на колковите. Дете кое може да ја држи главата независно (од приближно 3 месеци) може да се носи на страна, оваа позиција му овозможува да се потпре на рамото на неговата мајка додека ја набудува околината. Децата кои самостојно ја контролираат положбата на главата и долниот дел од телото (од приближно 6 месеци) може да се носат во носачот Yema на грбот, што значи полесна распределба на тежината на детето до родителите.

На залиха

Спореди
SKU: CYANNAKDUO Категории , , , Ознака:
Бренд:: Cybex
Brands