Cybex Pallas M, Manhattan Grey

20.390 ден Со ДДВ

Седиште за автомобил Pallas M група 1/2/3 е многу безбедно, тоа ќе го заштити вашето дете од околу 9 месеци до 12 години (од 9 до 36 кг) за време на сите ваши патувања со автомобил. Дизајнирано за да може да се ажурира, ова седиште за автомобил од оваа група 1/2/3 има заштитен штит и ги исполнува стандардите ECE R44 / 04. Седиштето може да се инсталира со помош на безбедносниот ремен од 3 точки. Седиштето има индивидуално прилагодување на линеарна заштита од страничен удар (L.p.s.). Удобна функција за потпирање со една рака и патентиран потпирач за глава. Во групата 1, прилагодливиот штит за удар се удвојува како воздушно перниче на надувување и, при судир, штити од повреди на вратот без да биде ограничувачко. За деца од приближно 3 години, седиштето лесно може да се претвори во седиште во група 2/3 од серијата Solution.

На залиха

Спореди
Шифра: CY517000165 Категории: , , Ознака:
Бренд:: Cybex
Brands