Cybex Base Z, Black

17.499 ден Со ДДВ

Base Z е безбедна и променлива основна единица за новиот модуларен систем Cybex Z-Line, кој нуди максимална заштита, како и удобна, флексибилна употреба. Уникатниот, иновативен механизам за вртење на Base Z овозможува седиштето на автомобилот да се сврти настрана од вратата на автомобилот за полесен влез и излез. Base Z е особено долготрајно решение компатибилна е со две различни седишта за автомобили и може да се користи од раѓање до 4-годишна возраст. Визуелните и акустичните индикатори потврдуваат дека е правилно инсталирана. Седиште за новороденчиња може лесно да се зафати во основата и да се користи без дополнително да се зацврсти со безбедносниот ремен

1 на залиха

Спореди
SKU: CY518000991 Категории , , Ознаки: ,
Бренд:: Cybex
Brands