Cybex Aton 3 Car Seat – Ocean Navy Blue

7.920 ден Со ДДВ

Aton 3 седиште за автомобил група 0+ и се користи од раѓање до 13кг или од раѓање до приближно 18 месеци. Интегрираното прилагодување на висината на седиштето може да обезбеди лежиште за вашето бебе. Постојат 8 позиции што можат да се прилагодат на висината за потпирачот за глава, и се одликуваат со интегрирани водилки за прицврстување. Aton 3 нуди подобрена линеарна заштита од страничен удар (LSP). Во рамките на Aton 3, исто така има и интегрирана XXL преклопна сончева крошна со UVP50 + заштита од сонце, давајќи заштита на вашето малечко кога сте надвор.

Нема на залиха

Спореди
SKU: CY4104008 Категории , ,
Бренд:: Cybex
Brands