Cloud Z I-Size Soho Grey

24.999 ден Со ДДВ

Седиште за автомобил Cybex Cloud Z i-Size има систем за заштита од страничен удар (L.S.P.) кој, во комбинација со куќиштето што апсорбира енергија, значително ја зголемува безбедноста на детето во случај на страничен удар. Потпирачот за глава има 11 позиции за автоматско прилагодување на висината. Cloud Z i-Size нуди ергономска положба на целосно лежење со повеќе простор за стапалата на бебето. Аголот лесно се прилагодува, со една рака, без да мора да го извадите бебето од столчето. Вградениот, преклопен штитник за сонце XXL заштитува од сонцето и ветерот и има фактор за заштита од сонце UPF50 +.

Нема на залиха

Спореди
SKU: CY520000002 Категории , , Ознака:
Бренд:: Cybex
Brands