Cloud Z i-Size Rebellious

24.599 ден Со ДДВ

Cloud Z i-Size од модната колекција Rebellious. Cloud Z i-Size е седиште за автомобили за новороденчиња опремено со оптимизиран систем за линеарно заштита од страничен удар (L.S.P.). Cloud Z i-Size може да се смени во рамномерна положба надвор од автомобилот. Неговиот подолг потпирач за нозе и агол на лежечка положба се поставени од германски експерти за безбедност CYBEX. Седиштето има ергономска положба за лежење. Оваа одлика му овозможува на вашето дете удобно да лежи во ергономски правилна положба. Прилагодливиот потпирач за глава нуди 11 позиции за прилагодено прилагодување како што расте вашето дете. Интегрираниот водич за прицврстување го прави прилагодувањето интуитивно и брзо – овие безбедносни карактеристики може да се прилагодат на вашето растечко дете за неколку секунди. Во комбинација со колички Cybex или Gb со адаптери, Cloud Z i-Size се претвора во практичен систем за патување за првите месеци, така што вашето бебе што спие може да се одмори со оптимална заштита. Интегрирана, крошна за сонце XXL, со преклоп, нуди врвна заштита од сонце и ветер со UPF50 +.

Нема на залиха

Спореди
SKU: CY519003149 Категории , , Ознака:
Бренд:: Cybex
Brands