Cloud Z i-Size incl. SensorSafe Soho Grey

24.999 ден Со ДДВ

Cloud Z i-Size седиште за автомобили за новороденчиња опремено со оптимизиран систем за линеарно заштита од страничен удар (L.S.P.). Cloud Z i-Size може да се смени во рамномерна положба надвор од автомобилот. Неговиот подолг потпирач за нозе и агол на лежечка положба се поставени од германски експерти за безбедност CYBEX. Седиштето има ергономска положба за лежење. Оваа одлика му овозможува на вашето дете удобно да лежи во ергономски правилна положба. Прилагодливиот потпирач за глава нуди 11 позиции за прилагодено прилагодување како што расте вашето дете. Интегрираниот водич за прицврстување го прави прилагодувањето интуитивно и брзо – овие безбедносни карактеристики може да се прилагодат на вашето растечко дете за неколку секунди. Во комбинација со колички Cybex или Gb со адаптери, Cloud Z i-Size се претвора во практичен систем за патување за првите месеци, така што вашето бебе што спие може да се одмори со оптимална заштита. Интегрирана, крошна за сонце XXL, со преклоп, нуди врвна заштита од сонце и ветер со UPF50 +. Штом ќе се прицврсти на системот за зацврстување на седиштето во вашиот автомобил, безбедносниот комплет SensorSafe 4-во-1 се поврзува со вашиот паметен телефон и обезбедува основни предупредувања за да спречите критични ситуации: кога вашето дете ќе го откопча клипот, ако вашето дете е изложено на ризик од возило топлотен удар, заради промена на температурата на околината или оставање сам во автомобил и ако вашето дете седи премногу долго.

Нема на залиха

Спореди
SKU: CY520000013 Категории , ,
Бренд:: Cybex
Brands