Clementoni Mehanics Space Station

999 ден Со ДДВ

Сетот за технолошки науки содржи опрема што ќе ве запознае со светот на механиката и инженерството – во вселената! Конструирајте кабриолет возило за да ги истражите површините на непознати планети или фантастична вселенска станица и да ги преминете границите на познатото! Клементони СТЕМ комбинира наука, технологија, инженерство и математика во играта и им дава можност на децата да ги обликуваат своите идеи, да експериментираат и да тестираат хипотези и да поттикнуваат размислување, креативност и имагинација!

На залиха

Compare
Шифра: CLEMY75033 Категории: , ,
Бренд:: Clementoni
Brands