Cam Viaggiosicuro

13.990 ден Со ДДВ

Viaggiosicuro е седиште за автомобил група 1 (9 месеци до 4 години), погодно за деца од 9 до 18 кг, во согласност со безбедносниот стандард ECE R44 / 04. Максимална удобност со 5-позиции лежечко седиште, подвижни и нелизгачки ремени, меки странични заштитници на главата и редуктор. Тој е фиксиран на седиштето во правец на движење преку конекторите на изофикс на задниот дел од седиштето. Покрај приклучоците со изофикс, фиксирана е и трета точка на прицврстување која се наоѓа во горниот дел од задниот дел на потпирачот за грб што избегнува какво било ротационо движење на седиштето. Платното се отстранува и може да се пере на 30 ° C

1 на залиха

Спореди
БРОЈ: S157-213 Категории: , , Достапно:
Бренд: Cam
Бренд: