Cam Le Mans

8.690 ден Со ДДВ

Le Mans е седиште за автомобил група 1/2/3 (9 месеци до 12 години) , погодно за деца од 9 до 36 кг, во согласност со безбедносниот стандард ECE R44 / 04. Тоа го следи растот на бебето: – во група 1 (9-18 кг), со потпирач за грб и припрема за 5 точки – во група 2 (15-25 кг), со потпирач за грб и водич за ремени, интегриран со потпирачот за глава – во група 3 (22-36 кг) како бустер седиште Со заштитни странични удари за главата и ткаенина што диши Седиштето е со 5 точки со заштитен ремен за заштита и ремен за меѓуножје Потпирачот за глава е прилагодлив во висина со водич за ремен. Може да се постави на седиштето користејќи го стандардниот безбедносен ремен од 3 точки во автомобилот. Платното се отстранува и може да се пере на 30 ° C

1 на залиха

Спореди
SKU: S158-537 Категории , , Ознака:
Бренд:: Cam
Brands